آیا کتاب هستی نویسنده ندارد؟

آیا پیچیده ترین ساختمان طراحی شده، طراح ندارد؟

 

به نظر من بیشتر از آنکه روی این موضوع اندیشه کنیم، باید اندیشید که چه می شود که چنین مسئله روشنی مورد انکار و سوال قرار می گیرد؟ آنچه آیندگان درباره این موضوع به آن خواهند رسید یک چیز است و آن اینکه یکی از عوامل سرسختی در برابر این حقیقت روشن، تصور غلط از خدا در برخی اذهان بوده که از خدا در ذهن خود یک جادوگر بی منطق و بی حساب و کتاب تصور کرده بودند و یک دلیل محکم هم بخیال خود می آوردند که همان معجزات است. ولابد گمان می کردند خدا باید ناقض علل و تدریج و علم باشد و دائما باید معجزه کند. این نشان می دهد این افراد خدانشناسانی تمام عیار بودند و خداوند را با موجود بی کاری که گاهی هوس فعلی می کند و نظام را به هم می زند اشتباه گرفته اند. آنها حتی معجزه را درست نفهمدیدند و گمان کردند خدا باید همه افعالش برهم زننده علل ظاهری باشد.

تصویر بسیاری از افراد با تاسف شدید، تصویری انسان گونه و میلی از خداست و هرگز سعی نمی کنند با تامل دوباره و از نو خدا را بشناسند. مثل کسی که زمین را مسطح می دانسته و بعد هرچه برهان برایش بیاورند، آنرا در قالب زمین مسطح بریزد و بگوید این سخن با منطق جور نمی شود، و حاضر نباشد یکبار برای همیشه اعتراف کند که من اشتباه می کردم، زمین گرد بوده.

امید که پیشرفت علم و عقل، روزی از انکارهای سرسختانه کم کند و پیام واحد جهانی اعلام شود که؛ ما اشتباه می کردیم خالق دانش و دانشمند وجود دارد و او غیر از تصوری بود که تا کنون ما داشتیم.

 

فیلم در زیر قابل مشاهده است و اگر مرورگر شما نمایش نمی دهد از روبرو دانلود فرمایید؛ *لینک دانلود فیلم*

 

 

آخرین ویرایش در 1395/04/16

به اشتراک گذاشتن مقاله

نویسنده

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رسانه

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیر، منتشر خواهد شد.
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد