"زبان خدا"

پروفسور کالینز در مقدمه کتاب زبان خدا به صراحت به مسئله الحاد و ایمان خود می پردازد و در ضمن آن بیانی در خصوص جو الحادی حاکم بر جامعه علمی غرب دارد و می گوید؛ "دشوارترین لحظه برای من موقعی پیش آمد که ...

  

نویسنده: پروفسور فرانسیس سلر کالینز (Francis Sellers Collins)

مترجم: محمدرضا حلی ساز، محمدتقی حلی ساز

نوع جلد: شوميز
قطع کتاب: وزیری
دوره چاپ: دوم
وزن کتاب: 390 گرم
زبان کتاب: فارسی
اولین سال انتشار: 1391
قیمت پشت جلد: ١٣٠٠٠٠ ریال - با تخفیف فروشگاه  ناشر: 11700 (لینک خرید از ناشر؛ بوستان کتاب)
 
  

در 14 آوریل 1950 به دنیا آمد. وی پروفسور برتر ژنتیک در جهان است که بعد از دوره ایی الحاد که در نظام دانشگاهی و علمی غرب متداول است، طی تحقیقات شخصی به این نتیجه رسید که دین امری کاملا معقول و به حق است و هیچ تعارضی بین علم و دین وجود ندارد، بلکه این فهم غلط از علم و دین است که سبب نزاع های بی فرجام می شود. پروفسور کالینز در مقدمه کتاب زبان خدا به صراحت به مسئله الحاد و ایمان خود می پردازد و در ضمن آن بیانی در خصوص جو الحادی حاکم بر جامعه علمی غرب دارد و می گوید؛ "دشوارترین لحظه برای من موقعی پیش آمد که یک زن سالمند که هر روز بابت آنژین شدید غیرقابل درمان درد می کشید، از من درباره اعتقادم سوال کرد. این یک سوال صادقانه بود، چون ما درباره بسیاری از مباحث مهم دیگر در زمینه زندگی و مرگ بحث کرده بودیم و او اعتقاد مسیحی قوی خود را با من در میان گذاشته بود. وقتی با لکنت داشتم می گفتم که «من زیاد مطمئن نیستم»، احساس کردم صورتم سرخ شده است. تعجب بارز او باعث شد که از مخمصه تقریبا 26 ساله زندگی نجات پیدا کنم؛ من هرگز به طور جدی به شواهدی به نفع یا علیه اعتقاد دینی فکر نکرده بودم.

آن لحظه مرا تا چندین روز منقلب کرده بود. آیا من خودم را یک دانشمند نمی دانستم؟ آیا یک دانشمند بدون در نظر گرفتن داده ها نتیجه گیری می کند؟ آیا پرسش مهم تر از این در تمام حیات بشر وجود دارد که «آیا خدایی هست»؟"(1

کتاب "زبان خدا" در سه بخش و 11 فصل تالیف شده و همراه یک ضمیمه است که فهرست همگی آنها در فایل پیوستی از سایت کتاب در دسترس است. کتاب 264 صفحه است که در برخی موارد از تصویر سازی بهره برده شده است.

"بخش اول شکاف بین علم و ایمان که است که شامل دو فصل از کفر تا ایمان و جنگ عقاید است. بخش دوم پرسش های عظیم وجود انسان را مورد بحث قرار داده و شامل سه فصل مبدأ کائنات و زندگی روی زمین و کشف رموز کتاب خداوند است. بخش سوم در مورد ایمان به علم ایمان به خدا بحث میکند و شامل بحث های آفرینش، گالیله و داروین، الحاد و لا أدری، اصالت خلقت، طراحی هوشمند، عقل کل حیات و ره پویان حقیقت است. در ضمیمه کتاب نیز از رویه اخلاقی علم و پزشکی؛ اخلاق زیست پزشکی، ژنتیک پزشکی، نقش دین در اخلاق زیست شناسی بحث می شود."(2

پرفسور کالینز از مطرح ترین متخصصین ژنتیک در جهان است و از همین روی در حیطه علمی خود، کاملا قابل استناد و رجوع است و سخنی بالای سخن او نمی توان زد، لذا عزیزان حقیقت جو خوب است به آن مراجعه کنند تا از دریچه علم و از نگاه یک کارشناس برتر به این مبحث بپردازند. و عزیزی که قصد در تحقیق بیشتر دارد و یا به دنبال منبعی محکم در زمینه الهیات طبیعی و علمی است، این کتاب مفید خواهد بود.

 

پی نوشت

 1. زبان خدا، فرانسیس کالینز _یا کولینس_، بخش اول، فصل اول؛ از کفر تا ایمان، ص 31
 2. منبع و شرح بیشتر؛ پایگاه اطلاع رسانی حوزه
آخرین ویرایش در 1395/04/30

به اشتراک گذاشتن مقاله

نویسنده

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیر، منتشر خواهد شد.
شرایط و قوانین.
 • مهمان - Sss

  سلاممیشه نسخه pdfشو بذارید ممنون میشم

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - احمد

  اگه کتاب آموزش جنسی بود الان رایگان میذاشتی در دسترس جوونا! اما چون اسم خداست ، باید با پول بخرن! انصافا چند صد میلیون تا حالا فروختی؟!!! شرط می‌بندم صد هزارم نشده! امیدوارم همونم تقاصشو بدی!

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • عرض سلام خدمت دوستان عزیز
  سایت فقط معرفی کتاب و قیمت آنرا انجام می دهد، خودش فروش ندارد(قیمت را برای اطلاع بهتر عزیزان زدیم)

  نسخه غیرچاپی هم وجود ندارد که بفرستیم و اگر هم بود به لحاظ اخلاق و شرع و قانون، مجوز نشر نداشتیم چون ناشر مجوز نداده.
  بنده هم مثل شما خیلی دوست داشتم نسخه های این قبیل کتب نشر شود
  اما مترجم و ناشر هم حقی دارند که نمی شود ندیده گرفت. هزینه شما برای کتب مفید، خیر زندگی شما و کمک به قوت نشر کتب مفید است.

  بنده (نویسنده مقاله) و سایت هیچ ربطی به کتاب و فروش آن نداریم و صرفا معرف هستیم.
  راه تهیه هم بصورت اینترنتی و حضوری موجود است.
  موفق باشید
  محتاج دعا هستیم

  دوست دارم 0 لینک کوتاه: